במאי השנה, אושר על ידי הכנסת מכשיר חיסכון פרטי הוני – קופת גמל להשקעה.

מכשיר החיסכון החדש עתיד להיות חלופה אטרקטיבית לקרנות נאמנות, תיקים מנוהלים ופיקדונות בבנקים. לקופת הגמל החדשה יהיו שני יתרונות מרכזיים:

  1. ניתן יהיה למשוך את החיסכון בכל גיל. מי שמתמיד עד לגיל פרישה נהנה משתי הטבות מס משמעותיות – ההטבה הראשונה היא פטור ממס רווח הון שעשוי להיות עשרות אלפי שקלים, וההטבה השנייה היא קצבת פנסיה פטורה לחלוטין מתשלום מס. במהלך חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה ניתן לעבור בין מסלולים, קופות וחברות ביטוח, בלי לשלם מס רווח הון על המעבר. זו המשמעות האמיתית של דחיית המס על רווחי ההון עד למועד משיכת הכספים.
  2. החיסכון בקופה החדשה מתאים בעיקר לשכירים או לעצמאים אשר ניצלו כבר את תקרת ההפקדה שלהם לקרן השתלמות החיסכון לקופה החדשה מתאים בעיקר לשכירים או עצמאים שמנצלים את תקרת ההפקדה לקרן השתלמות באופן מלא. זהו חיסכון שעשוי להעניק להם אלטרנטיבה משתלמת למנוע את הצורך בתשלומי מס גבוהים. הבונוס המרכזי של הקופה הוא כאמור פטור ממס רווחי הון על משיכת הכספים לאחר גיל 60.

דמי הניהול המקסימליים במוצר זה, שדומה לפוליסות ההשקעה של חברות הביטוח, יעמדו על 1.05% מהצבירה לשנה לצד דמי ניהול של 4% מההפקדות השנתיות – בהתאם למקסימום שקיים בקופות הגמל לתגמולים ובביטולי המנהלים מאז 2013.

השארת תגובה